מוכר או רוכש דירה?

עסקת נדל״ן היא אחת מהעסקאות הגדולות והיקרות בחיינו

עסקת לקנייה ומכירת דירה תהיה ככל הנראה העסקה הגדולה והיקרה ביותר בחייכם. רגע לפני שאתם חותמים על חוזה, כדאי לכם לפנות לעורך דין מקרקעין, שיסייע לכם בכל הקשור לבדיקת זכויותיכם בנכס, ולתכנון מיסוי נכון.

הניסיון העשיר שלנו
לטובת ההצלחה שלך

השאר פרטים עכשיו וקבל יעוץ משפטי!

מתכוונים לרכוש דירה? בשעה טובה!

רכישת דירה היא אחת העסקאות החשובות והגדולות ביותר בחיי רובנו לעומת כל עסקה אחרת שעשינו, ולכן ביצועה דורש זהירות מירבית ועריכת בדיקות מקיפות בטרם תיחתם העסקה.

חשוב להיעזר בייעוץ משפטי מעו”ד שזהו תחום התמחותו והוא בקיא בבדיקות המשפטיות הנדרשות לצורך ביצוע עסקה באופן נכון.

הבדיקות האלה כוללות בין היתר את בדיקת מצב הזכויות בנכס (האם הנכס נקי מעיקולים, שעבודים, צווי הריסה וכיוצ”ב), ניהול מו”מ מול הצד השני תוך שמירה על האינטרסים של הרוכש, העמדת בטוחות ראויות לשמירת כספו עד לסיום העסקה והעברת הזכויות.

בנוסף, קיים הפן של מיסוי מקרקעין- הדיווח לרשויות המס על ביצוע העסקה תוך בדיקה נכונה של חבויות הרוכש במס.

מהם המיסים הרלוונטיים בעסקת מקרקעין?

מס שבח- יחול בדרך כלל על המוכר.

אם מדובר בדירה יחידה של המוכר ובמידה והוא לא מכר דירה נוספת ב-18 החודשים שקדמו לעסקה, יהיה פטור מתשלום, אחרת, וככל שהוא מחזיק יותר מדירה אחת, ישלם מס שבח על ההפרש שנוצר בין מחיר רכישת הנכס למחיר מכירתו (השבח).

מס רכישה- יחול בדרך כלל על המוכר. מס רכישה ישולם על פי מדרגות המדרגות מתעדכנות אחת לשנה בהתאם להוראות החוק


מדרגות המס על הרוכש דירת מגורים יחידה החל מיום 16.1.19 ועד 15.1.20
:

 

  1. על חלק השווי שעד 1,696,750 ₪  – לא ישולם מס

  2. על חלק השווי העולה על 1,696,750 ₪  ועד 2,012,560 ₪  – 3.5%

  3. על חלק השווי העולה על 2,012,560 ₪  ועד 5,192,150 ₪ – 5%

  4. על חלק השווי העולה על 5,192,150 ₪  ועד 17,307,170 ₪  – 8%

  5. על חלק השווי העולה על 17,307,170 ₪  – 10%

תכנון מס

תכנון של ענייני המיסוי, מונע טעויות בחוזה ומונע הוצאות וכאבי ראש מיותרים. אנו נדאג לאינטרסים שלכם. באמצעות תכנון מס נכון, ניתן לחסוך באופן חוקי סכומי כסף גבוהים מאוד במס הרכישה.

בדיקת מצב הזכויות

בדיקה קפדנית ומידע על נכסי נדל״ן ועל מצב הזכויות בהם. אנו בודקים אם על הנכס קיימים שעבודים או עיקולים. אם ישנם הערות אזהרה..

ליווי משפטי צמוד

אנו ניתן מענה בכל נושא ובכל שאלה, לכל אורך הדרך. חוות דעת משפטית, יעוץ משפטי שוטף, עריכת חוזים.

שקיפות מלאה

אנו נלווה אותך ונציג בפניך את כל יתרונות השירות.

אנו מבינים כי העיסוק המשפטי לעיתים מלחיץ ולא נעים ולכן אנו מספקים ליווי צמוד וקשוב בכל עניין משפטי

חייגו אלינו

תחומי התמחות שלנו

אנו מייצגים לקוחות במכירה ורכישה של דירות יד שנייה, רכישת דירות חדשות מקבלן, עריכת הסכמי מכר ורכישה של בתים פרטיים או צמודי קרקע הכוללים זכויות בנייה נוספות ועריכת הסכמי שכירות ארוכי טווח. המשרד עוסק גם בכל הקשור לפירוק ושיתוף במקרקעין, חלוקה על פי ירושה או פירוקים במסגרת גירושין.

יפוי כח מתמשך הוא מסמך המאפשר לאדם לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד כאשר לא יוכל לטפל בכך בעצמו, מטרת ייפוי הכוח היא לאפשר לאדם להפקיד את קבלת ההחלטות בעניינו בידי אדם אחד או יותר שהוא סומך עליהם.

צוואות-וירושות 286

משרדנו מתמחה בעריכת צוואות, צוואות הדדיות, קיום ירושה והוצאת צווים לקיום צוואה וצווי ירושה. כמו כן, בהסכמי חלוקה בין יורשים, וניהול הליכים משפטיים המתייחסים לירושה כמו התנגדות לצוואה או למתן צו ירושה.

חוזים 106 (מקורי, רק לדחוס)

אנו מעניקים באופן שוטף ייעוץ משפטי בתחומים מגוונים בעניינים חוזיים, המתייחסים למספר תחומים שונים כמו, הסכמי מכר ורכישה במקרקעין, הסכמי שכירויות, הסכמי הלוואה, הסכמים בין בעלי מניות, הסכמים בין שותפים, ייצוג לקוחות במסגרת משא ומתן לכריתת הסכמים ויישומם, הסכמי ממון, הסכמי גירושין, הסכמי חלוקת עיזבון וכיוצ”ב.

aerial-business-computer-1011329-1024x579

אנו מייצגים לקוחות במכירה ורכישה של דירות יד שנייה, רכישת דירות חדשות מקבלן, עריכת הסכמי מכר ורכישה של בתים פרטיים או צמודי קרקע הכוללים זכויות בנייה נוספות ועריכת הסכמי שכירות ארוכי טווח. המשרד עוסק גם בכל הקשור לפירוק ושיתוף במקרקעין, חלוקה על פי ירושה או פירוקים במסגרת גירושין.

המשרד מעניק שירותים בכל הנוגע לפתיחת חברות, הסכמי בעלי מניות, הסכמי שותפות, פירוקי חברות, וייעוץ משפטי שוטף לחברות. שירותי ייעוץ משפטי לחברות על פי הסכמי ריטיינר חודשיים בהתאם לדרישות הלקוח והיקף עבודתו.

costume made by odeya

המשרד עוסק בייצוג משפטי בכל בתי המשפט השונים ובתי הדין בישראל וכן בפני טריבונלים משפטיים אחרים, בוררות, גישור, ובתי הדין הרבניים.

הוצל״פ-וגביה-1024x683

אנו מייצגים זוכים בגביית חובות לרבות הגשת תביעות חוב במסגרת הליכי פש”ר, טיפול בשיקים חוזרים, וגביה שוטפת. כמו כן, המשרד מעניק שירותים לחייבים ואף עוסק בכל הנוגע למתן הפטרים בהוצאה לפועל. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם ארגון פעמונים המסייע לחייבים בטיפול בחובות.

השאר פרטים
ואנו נחזור אליך בהקדם!

אין לך זמן להמתין? חייג עכשיו!

ואנו נבטיח שתקבל את כל המידע והייעוץ הכי טוב עבורך!
חייגו אלינו